ZAKOPANE
Zakopane oraz okolice to przepiękny region Polski, gdzie możliwy jest aktywny wypoczynek na nartach, snowboardzie, skuterach śnieżnych, quadach, a także piesze wycieczki urokliwymi szlakami polskich Tatr. Są tutaj jedyne w swoim rodzaju miejscach, gdzie można dobrze zjeść, wypić i zatańczyć w rytm góralskiej muzyki oraz wybrać się na niezapomniany kulig z pochodniami. Te wszystkie przeżycia, inne od codzienności, zostaną na długo w Państwa pamięci. Niespotykane aranżacje apartamentów połączone z wyjątkowym otoczeniem sprawią, że będą chcieli tu Państwo wrócić. A my zawsze przyjmiemy Państwa z wyjątkową polską gościnnością.
Proponujemy pobyt w nowoczesnych i luksusowych apartamentach, które są w pełni wyposażone, funkcjonalne i przytulne. Gwarantujemy miejsca garażowe dla gości z każdego apartamentu.
Dla wczasowiczów, którzy chcą aktywnie spędzić czas mamy kilka porad i wskazówek. Niezwykle atrakcyjne są tereny spacerowe w pobliżu Zakopanego, a przede wszystkim dolinki reglowe Tatr Zachodnich. Są one niewielkie, wcinające się w regle - zalesione wierchy, których podnóża stanowią północną granicę Tatr. Takie nazwy jak Dolina Białego czy Dolina Strążyska są znane prawie wszystkim. Godne uwagi są również mniej popularna Dolina ku Dziurze, zapomniana Dolina Lejowa, Dolina Olczyska czy Filipka w Tatrach Wysokich. Dolinami płyną bystre potoki, wypełniając je szumem i podnosząc ich urok, ale bez wątpienia najbardziej malownicze są jeziora, zwane w Tatrach stawami, w górnych piętrach wszystkich dolin Tatr Wysokich (Morskie Oko - 34,54 ha i Wielki Staw Polski 34,14 ha, 79,3 m głębokości). Największe ich skupisko znajduje się w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej.
WSKAZÓWKI DLA TURYSTÓW:
» Dłuższą wędrówkę podejmuj zawsze w grupie, w której będzie przynajmniej jeden znający trasę.
» Przed wyruszeniem na trasę zostaw w miejscu zamieszkania wiadomość o wyborze trasy i o przybliżonym czasie powrotu.
» Sprzętu narciarskiego używaj stosownie do charakteru terenu i stanu śniegu. W zależności od tego można używać nart biegowych, turystycznych lub sprzętu do ski-alpinizmu.
» Przed wyruszeniem na trasę zapoznaj się z informacjami o stanie pokrywy śnieżnej i o stanie zagrożenia lawinowego. Zapoznaj się również z najnowszym komunikatem meteorologicznym i śledź stan pogody na trasie. W przypadku pogorszenia się pogody wróć z trasy.
» Nie podejmuj wycieczki po wielkich opadach śniegu, przy nagłym ociepleniu i we mgle.
» Na trasie wystrzegaj się stromych stoków i nie wchodź do niebezpiecznych żlebów, którymi mogą zejść lawiny śnieżne.
» W przypadku zabłądzenia staraj się dostać najkrótszą, bezpieczną drogą do doliny, ale nie żlebem, tylko grzbietem albo grzędą.
» W razie wypadku wołaj o pomoc jakimkolwiek sygnałem akustycznym lub świetlnym sześć razy na minutę z jednominutową przerwą. Gdy usłyszysz wołanie o pomoc - odpowiedz trzy razy na minutę z jednominutową przerwą. Wypadek zgłoś w najbliższym punkcie ratowników górskich.